fbpx

Siła zmiany

Siła zmiany

Siła zmiany - MagdaMeyer.eu

Czy jest z nami motywacja?

Żeby zacząć w jakimś kierunku działać i na tej drodze wytrwać, niezbędna jest motywacja, prawda?

To wiemy.

Dużo się o motywacji mówi, dużo się pisze, w praktyce wychodzi różnie. Czasem czegoś niby bardzo chcemy (i szczerze wiemy, że chcemy), ale mimo to zaangażowania w realizację brakuje. Rozpraszają nas inne cele, czasem nam się nie chce, a czasem trochę w wyznaczonym kierunku zrobimy, ale do celu nie dochodzimy, bo za chwilę zajęło nas znowu coś innego.

Znasz to?

Ale czasem zależy nam na czymś tak bardzo, że poświęcamy cały swój czas, odkładamy na bok inne sprawy i mamy przed oczami tylko jeden jasno określony cel.

Znasz to też?

Znasz. Bo było konieczne, abyś cokolwiek osiągnął z ważnych rzeczy, które już masz.

Siła zmiany

Tyle, że nie zawsze znajdujemy tę siłę, która nas prowadzi (a nawet popycha) mimo przeciwności do przodu. Niby czegoś chcemy, ale właściwie to nie na tyle, aby coś w tym kierunku robić. No to nie robimy. I nic nie zmieniamy. Mimo, że wiemy, że chcemy.

Tak też bywa.

Ta siła, która nas prowadzi (albo i nie), to właśnie motywacja. I jest nam niezbędna, aby mieć zapał do działania, dzień po dniu i krok po kroku. Bez niej daleko nie zajdziemy.

To skąd ją wziąć?

Skąd brać motywację do zmian?

Ze szczerej odpowiedzi na pytanie DLACZEGO chcemy tego czego chcemy?

Nie CO chcemy osiągnąć, ale DLACZEGO tego chcemy?

Dlaczego chcesz schudnąć? Po co ci to? Jeśli to osiągniesz, co to wniesie do twojego życia?

Dlaczego chcesz więcej zarabiać? Po co ci to? Jeśli to osiągniesz, co to wniesie do twojego życia?

Dlaczego chcesz być w innym miejscu, w pracy, z inną osobą? Po co ci ta zmiana? Jeśli ją osiągniesz, to co wniesie do twojego życia?

Kluczem jest: dlaczego

Jeśli odpowiesz sobie na pytanie DLACZEGO. Szczerze odpowiesz, zrozumiesz i poczujesz co dzięki temu możesz mieć, to ten obraz zostanie Ci przed oczami. A wtedy będziesz wiedzieć, że warto. A jeśli warto, to wtedy siła, która cię pcha do działania – twoja motywacja, da ci tyle energii do zmiany, że nic cię nie powstrzyma przed osiągnięciem celu, który sobie wyznaczysz!

Jeśli jednak tej energii brak, to znaczy, że wcale nie uważasz, że warto. 

 

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.