fbpx

Jakimi tematami można zajmować się w trakcie coachingu?

Tematy jakimi możemy zając się w trakcie coachingu

.

Możemy skupić się na każdym temacie, który jest dla Ciebie ważny. Tylko warto tu podkreślić, że coaching jako technika nie polega na swobodnym rozmawianiu na różne zmieniające się tematy, nawet jeśli są dla Ciebie naprawdę ważne.

Jeśli chcesz coś „przegadać” z drugą osobą, wtedy możemy umówić się na konsulting. Warunki organizacyjno-finansowe pozostaną te same, ale trzeba już na starcie mieć jasność z obu stron na co się umawiamy i do czego dążymy, aby móc osiągać satysfakcjonujące rezultaty. 

Coaching zaczyna się od określenia jednego Celu, który chcesz osiągnąć. Zawodowego lub osobistego. Dalej wszystko co robimy ma nas doprowadzić do osiągnięcia tego, wcześniej prawidłowo doprecyzowanego, Celu. Idziemy więc w bardzo konkretnym kierunku przez cały proces coachingu. 

Natomiast to czy Twój Cel dotyczy zmiany pracy, stania się bardziej asertywnym, spłacenia długów, wprowadzenia koniecznych zmian w firmie czy rozpoczęcia nowego życia w nowym mieście lub kraju, to jest drugorzędne. Ważne, że wiesz dobrze czego chcesz, co ma być konkretnym efektem coachingu. I to jest punkt wyjścia do dalszej pracy w tej technice. 

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.