fbpx

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie swoją przyszłość - MagdaMeyer.eu

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie, że nic się już nigdy nie zmieni w twoim życiu? Jutro będzie wyglądało tak jak wygląda dziś, pojutrze tak jak jutro, a następny rok tak samo jak ten. Będziesz pracowała w tym samym miejscu, myślała o tym samym, miała takie same relacje z ludźmi, jakie teraz masz i dokładnie z tymi samymi ludźmi, z którymi masz kontakt dziś.

Podoba ci się ten obraz?

Jeśli tak to świetnie! Jeśli jesteś świadomie zadowolona ze wszystkiego co w twoim życiu jest, to zmiany nie są Ci do niczego potrzebne. Może zaczną być potrzebne, gdy coś zmieni się samo bez twojej woli, bo rzeczy się zmieniają i nie unikniesz zmian, ale to wtedy będzie moment na radzenie sobie ze zmianą. Teraz pozostaje cieszyć się tym co masz i ile masz! Nie zawsze trzeba wprowadzać zmiany.

A jeśli nie…

Natomiast, jeśli obecny obraz nie jest dobry, nawet jeśli tylko w niektórych aspektach, albo tylko w jednym i jednocześnie zastanawiasz się czy może lepiej nic nie zmieniać i zostawić wszystko tak jak jest, to zastanów się jak się czujesz z perspektywą, że, tak jak jest będzie już zawsze?

Jeśli jesteś w stanie się z tym pogodzić, to oznacza, że oczekiwane skutki zmiany niekoniecznie, a przynajmniej na dziś, są dla Ciebie istotne i przewyższają związane ze zmianą zaangażowanie.

Jeśli jednak kiedyś okoliczności spowodują, że będziesz mieć tego, co ci się niezbyt podoba, na tyle dość, że nie będziesz sobie wyobrażała, aby to trwało nadal, to właśnie wtedy będzie idealny moment na zmianę. Bo wszystko w zmianie zaczyna się od potrzeby!

Zmiana!

Jeśli jednak już teraz, masz tak dosyć, że narzekasz, płaczesz i protestujesz, ale jednocześnie nie możesz się zmobilizować, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany, to wyobraź sobie, że to, co jest, już nigdy nie zmieni. Że do końca życia będziesz żyć z tym czego nie lubisz i nie chcesz, dokładnie tak jak dziś. Poczuj to! A wtedy znajdziesz motywację czyli siłę do zmiany.

Motywacja

Czasem brak motywacji do zmiany, nawet gdy coś nam się nie podoba, wynika z nadziei, że zmiana nastąpi sama. Że jeśli wystarczająco ponarzekamy, to wcześniej czy później zdarzy się cud i problem zniknie sam. Ta właśnie nadzieja pozwala nam nic nie robić, bo zdejmuje z nas odpowiedzialność za nasze własne życie. Tylko, że rzadko rzeczy robią się same. My je robimy. Albo zrobione nie są. Wyobraź więc sobie, że żyjesz z tym co masz teraz, przez resztę życia, już zawsze i tak samo, i czy tego chcesz.

I wtedy zdecyduj czy wprowadzać zmiany.

 

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.