Location,TX 75035,USA

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie swoją przyszłość - MagdaMeyer.eu

Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie, że nic się już nigdy nie zmieni w twoim życiu? Podoba ci się ten obraz? Jutro będzie wyglądało tak, jak wygląda dziś, pojutrze tak jak jutro, a następny rok tak samo jak ten. Będziesz pracowała w tym samym miejscu, myślała o tym samym, miała takie same relacje z ludźmi, jakie teraz masz i dokładnie z tymi samymi ludźmi, z którymi masz kontakt dziś.

Podoba ci się ten obraz?

Jeśli tak to świetnie! Jeśli świadomie jesteś zadowolona ze wszystkiego co w twoim życiu jest, to zmiany nie są ci do niczego potrzebne. Może zaczną być potrzebne, gdy coś zmieni się samo i bez twojej woli, bo rzeczy jednak się zmieniają i nie unikniesz zmian, ale to wtedy będzie moment na radzenie sobie ze zmianą. Teraz pozostaje cieszyć się tym co masz i ile masz.

A jeśli nie…

Natomiast, jeśli obecny obraz nie jest idealny, nawet jeśli tylko w niektórych aspektach nie jest, albo nawet tylko w jednym, ale jednocześnie zastanawiasz się czy w ogóle warto zawracać sobie głowę wprowadzaniem zmian, bo może lepiej po prostu przyjąć do wiadomości to co jest, to zastanów się jak się czujesz z perspektywą, że tak jak jest będzie już zawsze?

Jeśli jesteś w stanie się z tym pogodzić, to oznacza, że oczekiwane skutki zmiany niekoniecznie, a przynajmniej na dziś, przewyższają związane z nią konieczne zaangażowanie. Jeśli jednak kiedyś okoliczności spowodują, że będziesz mieć tego co ci się nie podoba, na tyle już dość, że nie będziesz sobie wyobrażała, aby to trwało nadal, to wtedy będzie idealny moment na zmianę. Bo wszystko w zmianie zaczyna się od motywacji!

Zmiana!

Jeśli jednak masz czegoś już teraz bardzo dosyć, chcesz to zmienić, często mówisz, że to, co się wokół siebie dzieje jest nie takie, niedobre, niewłaściwe. Narzekasz, płaczesz i protestujesz, ale jednocześnie nie możesz się zmobilizować to tego, aby coś z tym zrobić. Jeśli zamiast działania wciąż tłumaczysz sobie, że się nie da, że nie masz wyjścia, albo cokolwiek innego, to po prostu wyobraź sobie, że to, co jest, już nigdy nie zmieni. Że do końca życia będziesz żyć z tym czego nie lubisz i nie chcesz, dokładnie tak jak dziś. I poczuj to! I wtedy znajdziesz motywację do zmiany.

Motywacja

Bo często brak motywacji, nawet, gdy wiemy co nam się nie podoba i dlaczego, wynika z nadziei, że zmiana i tak nastąpi sama. Że jeśli wystarczająco ponarzekamy, to wcześniej czy później zdarzy się cud i problem zniknie sam. Taka nadzieja właśnie pozwala nam nic nie robić, bo zdejmuje z nas odpowiedzialność za nasze własne życie. Tylko, że rzadko rzeczy robią się same. My je robimy. Albo nie. Pomyśl więc, że żyjesz z tym co masz teraz przez resztę życia już zawsze i tak samo. I wtedy zdecyduj czy warto wprowadzić zmiany.

 

Leave a Reply

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.
%d bloggers like this: