Location,TX 75035,USA

Siła zmiany

Siła zmiany

Siła zmiany - MagdaMeyer.eu

Czy jest z nami motywacja?

Żeby zacząć w jakimś kierunku działać i na tej drodze wytrwać, niezbędna jest motywacja, prawda?

To wiemy.

Dużo się o motywacji mówi, dużo się pisze, w praktyce wychodzi różnie. Czasem czegoś niby bardzo chcemy (i szczerze wiemy, że chcemy), ale mimo to zaangażowania w realizację brakuje. Rozpraszają nas inne cele, czasem nam się nie chce, a czasem trochę w wyznaczonym kierunku robimy, ale do celu nie dochodzimy, bo za chwilę zajęło nas znowu coś innego.

Znasz to?

Ale czasem zależy nam na czymś tak bardzo, że poświęcamy cały swój czas, odkładamy na bok inne sprawy, mamy przed oczami tylko jeden jasno określony cel.

Znasz to?

Znasz. Bo było konieczne, aby cokolwiek osiągnąć z ważnych rzeczy, które już masz.

Siła zmiany

Tyle, że nie zawsze osiągamy taki efekt. Nie zawsze znajdujemy tę siłę, która nas prowadzi (a nawet popycha, mimo przeciwności). Niby czegoś chcemy, ale właściwie to nie na tyle, aby mieć siłę coś w tym kierunku robić. No to nie robimy. I nic nie zmieniamy mimo, że wiemy, że chcemy.

Tak bywa.

Ta siła, która nas prowadzi (albo i nie), to właśnie motywacja. I jest nam niezbędna, aby mieć siłę do działania, nawet mimo przeciwności, dzień po dniu i krok po kroku. Bez niej daleko nie zajdziemy.

To skąd ją wziąć?

Skąd brać siłę do zmian?

Ze szczerej odpowiedzi na pytanie DLACZEGO chcemy tego czego chcemy?

Nie CO chcemy osiągnąć, ale DLACZEGO tego chcemy?

Dlaczego chcesz schudnąć? Po co ci to? Jeśli to osiągniesz, co to wniesie do twojego życia?

Dlaczego chcesz więcej zarabiać? Po co ci to? Jeśli to osiągniesz, co to wniesie do twojego życia?

Dlaczego chcesz być w innym miejscu, w pracy, z inną osobą? Po co ci ta zmiana? Jeśli ją osiągniesz, to co wniesie do twojego życia?

Kluczem jest: dlaczego?

Jeśli odpowiesz sobie na pytanie DLACZEGO chcesz tego czego chcesz. Rzeczywiście zobaczysz to i poczujesz. To wtedy będziesz wiedzieć dlaczego warto. A jeśli warto, to wtedy siła, która cię pcha do działania, twoja motywacja, da ci tyle energii do zmiany, że nic cię nie powstrzyma przed osiągnięciem celu, jaki sobie wyznaczysz!

 

 

Leave a Reply

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.
%d bloggers like this: