Location,TX 75035,USA

O mnie

MagdaMeyer.eu - Jak zarządzać zmianą

.

Witaj,

.

Od ponad 20 lat, pomagam przedsiębiorcom, managerom i osobom prywatnym, skutecznie i zdrowo wprowadzać zmiany w życiu i w biznesie.

Ukończyłam Handel Zagraniczny na SGH, podyplomowe Zarządzanie na SGH, podyplomową Psychologię zarządzania zmianą na SWPS, roczne studium coachingu na GWPS i wiele innych kursów i szkoleń.

Zmiany zawsze są i zawsze będą. Zmiany są ważne. Zmiany mogą wnosić wiele dobrego, o ile dobrze się je przeprowadzi. Zmiany mogą oznaczać kłopoty, jeśli się je zlekceważy.

I dotyczy to tak samo biznesu jak i życia.

.

Projektowe podejście do zmiany

.

Osobiście bardzo lubię zmiany. Zapewne dlatego, że zmiany wychodzą mi na korzyść. Co wcale nie znaczy, że spotykały mnie same miłe zmiany, a łaskawy los rozścielał mi pod stopami wyłącznie płatki róż. Absolutnie nie! Nikt tak nie ma. Czasem było pod górkę i to mocno. Oj mocno, a czasem boleśnie, Ale zmiany wychodziły mi ostatecznie na dobre. Dlatego, że najpierw przede wszystkim zastanawiałam się czego mogę się z tej zmiany nauczyć i jaką korzyść może mi ona przynieść, a potem zabierałam się do działania projektowo: przejrzeć zasoby, określić możliwości, sporządzić plan, konsekwentnie go realizować i ewentualnie korygować po drodze. I cały czas patrzeć w kierunku celu zachowując pozytywne nastawienie (ważne!). Czyli mówiąc inaczej zarządzałam zmianą! Zarówno w życiu, jak i w biznesie. 🙂

.

3 filary

.

To, jak podchodzę do zmian, opiera się na 3-ch filarach.

Spokój – wewnętrzny spokój, to zarówno przyjemne doświadczenie, jak i stan, który daje nam doskonałą podstawę do kreatywnego myślenia. Spokój, to nie zastój, ale brak chaosu, słabości, zagubienia. Wewnętrzny spokój jest doskonałą podstawą skutecznego działania i podnosi jakość naszego życia jednocześnie.

Wartości – albo opieramy się w działaniu na wartościach czyli na tym w co wierzymy, że jest szczególnie w życiu ważne, albo nie traktujemy ich jako istotne. Jeśli opieramy się, to we wszystkim co robimy mamy silną podstawę i niestraszne nam burze i fale. Jeśli nie lub nawet nie wiemy jakie nasze wartości są, to jesteśmy jak liść na wietrze i trudno nam wtedy po prostu nie poddawać się biernie okolicznościom. Wartości są ważne w działaniu i w życiu. Warto je znać i nie warto z nich rezygnować. Rozpoznane wartości pomagają nam dokonywać w życiu właściwych wyborów i mieć później satysfakcję z tego co robimy.

Wiedza – to podstawa. Bez wiedzy i zrozumienia dlaczego coś robimy, po co to robimy i jak można to robić lepiej, stosujemy rozwiązania przypadkowe i w sposób przypadkowy. I w efekcie osiągamy również przypadkowe efekty. Dlatego wiedza i ciągły rozwój są niezbędne.

I dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i biznesu!

.

Skutecznie & Zdrowo!

.

Zmiana powinna być przeprowadzona zarówno skutecznie (warunek podstawowy), jak i zdrowo (warunek bardzo istotny!)

Zdrowo, tj. w miarę możliwości bez skutków ubocznych – społecznych, emocjonalnych, zdrowotnych. Dopiero wtedy zmiana jest przeprowadzona optymalnie. Wszystko można robić na różne sposoby, i dlatego warto wybierać wariant najlepszy.

Dlatego, jeśli chcesz dobrze wprowadzić, ważne dla Ciebie zmiany, poradzić sobie ze zmianami, które pojawiły się same, znaleźć pomysły na Twoje dobre zmiany albo poprawić wyniki w pracy, w sporcie i w życiu, to właśnie jesteś we właściwym miejscu!

.

ZAPRASZAM!

.

PS

A jeśli chcesz poznać moją działalność z mniej oficjalnej strony, to zapraszam na zakładkę pt.: +Czas wolny 🙂

.

.

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.