Location,TX 75035,USA

Czym jest motywacja zmiany?

Czym jest motywacja zmiany?

MagdaMeyer.eu , Czym jest motywacja do zmiany

Motywacja do zmiany?

.

Zastanawiałeś się czym właściwie jest motywacja do zmiany? Co to znaczy, że mamy motywację do zmiany, a kiedy jej nie mamy?

Bo często używa się słowa „motywacja”, ale pojawia się wtedy pytanie czy na pewno wiemy czym ona właściwie jest?

.

Ja chcę?

.

Czy żeby wprowadzić zmiany wystarczy: „ja chcę!”.

Czy chęć jest motywacją i czy wystarczy chcieć, aby w końcu być szczupłą, nauczyć się jeździć na motorze, dużo zarabiać albo osiągnąć cokolwiek innego?

Niekoniecznie.

„Ja chcę” jest ważną informacją, która mówi nam o tym, w którym kierunku oczekujemy zmian. Ale później, aby uzyskać zmianę, niezbędne jest jeszcze działanie dla zmiany i do tego działania potrzebujemy motywacji. A ta motywacja oznacza, że wysiłek jaki będziemy potrzebowali podjąć dla zmiany, jest dla nas wart celu.

.

Ile wart jest cel?

.

Czyli motywacja, to poczucie, że to co chcę osiągnąć, jest dla mnie warte więcej niż to z czego będę potrzebowała zrezygnować lub zrobić dla tej zmiany.

Każda zmiana ma swoją cenę. Czasem ta cena jest nieistotna lub nawet przyjemna, a czasem wysoka. Ale to czy Cel jest dla nas wart zapłacenia tej ceny, oznacza właśnie czy mamy motywację do zmiany czy nie.

Jeśli chcesz schudnąć, to jednak trzeba pożegnać ciasteczka, a może nawet zacząć chodzić na siłownię, co wcale nie musi zachwycać. No bo jedzenie ciast i ciastek jest po prostu dla większości z nas przyjemne. Po to są właśnie, te ciasta i ciasteczka, robione, aby to były przyjemne. Natomiast mają skutki uboczne. Rosnący rozmiar koniecznej odzieży i wiele innych jeszcze ważniejszych, zdrowotnych.

Po jednej stronie mamy więc przyjemność, z której potrzebujemy zrezygnować jeśli chcemy osiągnąć nasz Cel / po drugiej Cel czyli zgrabniejszą figurę albo lepsze zdrowie.

I jeśli Cel jest wart dla nas więcej niż to z czego musimy dla niego zrezygnować, albo zrobić, aby go osiągnąć, to wtedy właśnie mamy motywację do zmiany..

.

Motywacja do zmiany

.

Jeśli chcesz wprowadzić jakąś zmianę, zastanów się czy masz motywację do tej zmiany. Jeśli tak, to wtedy wprowadzenie zmiany będzie dla ciebie łatwe! Jeśli nie, to najpierw popracuj nad motywacją. Bo bez motywacji wiele nie zdziałasz.

Warto więc pamiętać o motywacji od samego początku zmian, bo motywacja jest bardzo, ale to bardzo ważna. A jest tak ważna, bo nic nie robi się samo. Jedynie cuda, czyli kategoria, która wydarza się zupełnie bez naszego udziału, ale one niestety zdarzają się raczej rzadko. 

.

?

A jakie są Twoje doświadczenia z motywacją do zmiany? Może udało Ci się wprowadzić zmiany bez motywacji? Podziel się w komentarzach.

.

***

 

Leave a Reply

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.
%d bloggers like this: