Location,TX 75035,USA

Kto wybiera nasze zmiany?

Kto wybiera nasze zmiany?

Kto wybiera nasze zmiany? - MagdaMeyer.eu

Kto wybiera nasze zmiany?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Czy zmiany jakie wprowadzasz albo chcesz wprowadzić wynikają z tego, że ich chcesz czy raczej z tego, że ktoś powiedział, że powinieneś ich chcieć?

Jeśli to ktoś inny zadecydował, że powinieneś jakoś się zmienić – inaczej wyglądać, inaczej się odżywiać, w innym miejscu pracować, a ty po namyśle dochodzisz do wniosku, że to dobry pomysł, to wszystko jest ok. Wtedy nadal sam kierujesz swoim życiem, a inspirację do tego można czerpać z zewsząd.

Jeśli jednak wcale nie wiesz czy chcesz się zmienić, albo czy jesteś na to gotowy w tym momencie, a ktoś inny w wyższości i nieomylności swojej twierdzi, że powinieneś, to co zrobisz?

Zmienisz się i dostosujesz czy nie?

Jeśli zrobisz to dlatego, że chcesz, to patrz punkt pierwszy. To nadal twój wybór. Jeśli jednak zrobisz to, bo boisz się odmówić (bo co będzie sobie o mnie myślał!), to najpierw pomyśl jeszcze raz.

Co ci da zmiana dla kogoś, aby pasować do jego czy je wzoru? Aprobatę tej osoby? Możliwe. A jeśli ta osoba zniknie z twojego życia? Albo inna ważna dla ciebie osoba będzie oczekiwała, abyś się zmienił, ale inaczej, to czyje zdanie zadecyduje? Zastosujesz kryterium bliskości, starszeństwa czy może rzucisz monetą, aby zdecydować czyją opinię realizować?

Trochę ironizuję, ale na świecie jest 7 miliardów ludzi i co najmniej tyle opinii. Sama rodzina i znajomi wokół ciebie to zapewne co  najmniej kilkadziesiąt, do tego dochodzą obserwatorzy na FB czy Instagramie, którzy nawet jeśli cię nie znają, to czasem poczują się w obowiązku powiedzieć jak powinnaś wyglądać według ich nieomylności, a w telewizji obejrzysz reklamy, które wskażą co powinnaś a czego ci nie wolno.

To co Ty wybierzesz?

Jak już musisz wybierać, to najlepiej wybierz to co ty sama uważasz za ważne i właściwe w tym momencie! Bo to właśnie ty będziesz musiała włożyć wysiłek, aby wprowadzić zmianę i to zawsze ty poniesiesz konsekwencje zmiany, którą wprowadzisz. A tylko wtedy warto. A cała reszta świata niech zajmie się sobą zamiast tobą!

 

Leave a Reply

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.
%d bloggers like this: