fbpx

Czy wiesz, że jesteś wyjątkowa?

Czy wiesz, że jesteś wyjątkowa?

Wiesz?

Czy wiesz, że jesteś jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, nie ma nikogo takiego jak Ty i jesteś unikalna w skali wszechświata?

Miło być wyjątkową, prawda? Ale czy Ty w to wierzysz?

A może?

A może porównujesz się z innymi i myślisz: „hmm, nie mam tak ładnych nóg jak Zosia, nie jestem tak zgrabna jak Kasia, nie mam tylu pieniędzy co dowolna celebrytka, nie skończyłam studiów. Może porównujesz kto jest bardziej lubiany niż Ty, ma większe powodzenie czy lepsze stanowisko. Kto ma te rzeczy, których Ty nie masz i czujesz się wciąż z jakiegoś powodu niewystarczająco dobra?

Jeśli tak, to dlatego, że nie wierzysz, że jesteś wyjątkowa.

A jesteś!

Nie ma takiego nikogo innego

Jesteś jedyną taką osobą w całym wszechświecie. Jedyną z Twoim uśmiechem i wałeczkami na udach. Jedyną z takimi planami i marzeniami. Nie ma nikogo innego, kto miałby dokładnie taką samą wiedzę jak Ty, tych przyjaciół co Ty, czyje doświadczenia życiowe byłyby identyczne jak Twoje, kto miałby ten sam zestaw myśli, emocji, kto potrafił by zrobić dokładnie to, co potrafisz Ty i tak samo jak Ty. Nie ma nikogo innego, kto wyglądałby dokładnie tak jak Ty i miał takie same myśli jak Ty. NIKOGO! Jesteś jedyna w swoim rodzaju i absolutnie wyjątkowa.

My i inni

Porównywanie się do innych, to jak porównywanie łodzi do samochodu. Nie ma sensu, bo są czymś zupełnie innym. W innych okolicznościach się sprawdzają, inaczej wyglądają, zupełnie innym osobom są potrzebne i zupełnie innym ludziom podoba się akurat ten model, a nie inny.

Tak samo Ty, jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna. Nie ma drugiej takiej jak ty. Doceniaj to. Nie porównuj się. Nigdy nie czuj się gorsza. Bo zawsze jesteś jedyna w swoim rodzaju. Nie masz na świecie konkurencji.

Możesz mieć konkurencję w konkretnej dziedzinie, na przykład w pracy, gdzie oceniania jest tylko część Twoich umiejętności, ale nie masz konkurencji w życiu. Bo tworzysz jedyną absolutnie niepowtarzalną całość. Pamiętaj o tym.

Doceniaj siebie!

Doceniaj siebie. Doceniaj swoją unikalność. Zmieniaj się w kierunku, w którym chcesz się zmienić i doceniaj ludzi, którzy cenią Cię za to kim jesteś i przed którymi niczego nie musisz udawać. Po prostu bądź sobą, bo to kim jesteś, jest tego warte.

A teraz popatrz w lustro i się do siebie uśmiechnij :), bo dlaczego nie!

 

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.