Location,TX 75035,USA

Co nas hamuje przed zmianą?

Co nas hamuje przed zmianą?

MagdaMeyer.eu - co nas hamuje przed zmianą?

Dlaczego trudno nam podjąć decyzję o zmianie?

.

I to czasem nawet o takiej, o jakiej marzymy.

Czasem przed zmianą hamujemy siebie sami, ale czasem robi to nasze otoczenie.

Co właściwie powoduje, że ludzie wokół nas nie chcą naszej zmiany?

Czasem zniechęcają nas do zmiany, bo troszczą się o nas i obawiają się CENY jaką zapłacimy za decyzję o zmianie.

Czasem przerzucają na nas swoje własne lęki. Boją się, że stanie się z nami coś niedobrego, bo oni w takiej sytuacji baliby się zmian – może dlatego, że zostali nauczeni, aby się ich bać.

.

Utracone korzyści?

.

A czasem zniechęcają nas do zmian, bo boją się, że to oni coś utracą. W tym swoją wygodę.

Może chcesz zacząć być bardziej asertywna? To jest zmiana, która wcale nie musi podobać się twojemu otoczeniu, bo gdy ją wprowadzisz, to przestaniesz robić wszystko czego od ciebie oczekują. I wtedy niektóre osoby, te które na tym najbardziej stracą, mogą cię do zmiany intensywnie zniechęcać.

Chcesz wyjechać do innego miasta? Może nie odpowiadać to twojej znajomej, której dzieckiem chętnie i często (a przynajmniej często) się opiekujesz. Dla niej twój wyjazd nie będzie wygodny. Może więc zacząć zniechęcać cię do zmiany.

Chcesz zmienić pracę? To może być ryzyko dla całej rodziny, która jest na twoim utrzymaniu, a nie tylko dla ciebie. Ale wtedy ich obawy też warto wziąć pod uwagę, jeśli to Ty za nich odpowiadasz.

I tak dalej.

.

Jaki jest ich cel?

.

Jeśli twoje otoczenie zniechęca cię do zmiany, to może to robić dla twojego dobra, dla wspólnego dobra, jak i dla swojej własnej wygody nieuwzględniającej ciebie.

Powody tego mogą być różne.

Dlatego jeśli ktoś zniechęca cię do zmiany, to zastanów się nad jego/jej argumentami, ale oceń też jaki ta osoba/te osoby mogą mieć cel w tym co mówią. I dopiero wtedy zdecyduj jaką podejmiesz decyzję!

.

?

.

A jakie są Twoje doświadczenia ze zmianą? Czy ludzie chętniej Cię wspierają w zmianach czy raczej do nich zniechęcają? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

.

***

 

Leave a Reply

error: Ta treść jest chroniona. Nie można jej kopiować.
%d bloggers like this: